Víkendová prax v kurze Cukrár/Cukrárka

 

Prax ku kurzu Cukrár / Cukrárka bude prebiehať v odbornej učebni Gastro Academy v Bratislave počas 7 víkendov (soboty a nedele). 

Najbližší termín praxe: od 6.4.2024. 

Prax začína ráno o 9:00 hod a končí o 16:00. Na svoju lekciu prichádzajte načas, najneskôr 10 minút pred jej začiatkom, aby ste sa stihli prezliecť a pripraviť na pracovisko.

Učebňa sa nachádza v budove Metrologického ústavu a je perfektne dostupná verejnou dopravou z centra Bratislavy - zastávka električky č. 4 a 9 "Kútiky". Ak prídete na prax vlastným autom, parkovisko je priamo pred vchodom do budovy. V budove je vrátnica, kde vás budeme navigovať do učebne.

Špičkovo vybavená kuchyňa vám poskytne zázemie určené pre profesionálov, vyskúšate si nielen svoje zručnosti, ale zoznámite sa aj s modernou technológiou, spotrebičmi a pomôckami pre cukrársku výrobu.

Odborná prax bude vedená skúsenými lektorkami a na účastníkov sa už tešia zanietení profesionáli: Milka Bačová, Karol Tarr a Jožka Zaukolcová.

 

Počas jednotlivých víkendov sa budete venovať témam preberaným na teórii a okrem samostatného pečenia a cibrenia receptúr, si prejdete celým procesom od prípravy až po balenie výrobkov. Cieľom praxe je, aby ste si vyskúšali čo najviac technologických postupov, aby ste pochopili vlastnosti a kvalitu surovín a aby ste sa naučili všetko potrebné pre svoju vlastnú cukrársku prevádzku.

Na svoju prax si prineste bezpečnú pevnú protišmykovú obuv a odev na prezlečenie do kuchyne, najlepšie v bielej farbe, poznámkový blok a písacie potreby. Režim na pracovisku sa bude riadiť aktuálne platnými epidemickými opatreniami.

Občerstvenie počas praxe ako káva a čaj bude zabezpečené, obedy budú individuálne, môžete si priniesť vlastné jedlo alebo objednať na mieste s donáškou.

Ubytovanie v Bratislave si môžete rezervovať v blízkosti, ale aj v širokom okolí centra Bratislavy, keďže dostupnosť električkou je skvelá. Po prvom zoznamovacom víkende si budete vedieť nasmerovať ubytovanie do rovnakej oblasti. Veríme, že kurz prinesie aj pekné vzťahy a že vzájomnú podporu budete cítiť nielen počas celého trvania praxe, ale aj po jej skončení. Spolu s našimi lektorkami vytvoríte skupinu zanietených profesionálov, ktorí dostanú ten najlepší základ pre rozvoj svojho cukrárskeho umenia. Vaše snaženie budeme pravidelne fotiť, natáčať a dokumentáciu spracovávať a tak sa stanete inšpiráciou aj pre ďalšie cukrárske hviezdy. Tešíme sa na stretnutie s vami.

Prihláška na kurz

Fotky a videá z víkendovej praxe na Instagrame.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.