Inštalácia aplikácie Zoom

Zoom-culture.jpg

Inštalácia aplikácie Zoom v PC:

  1. navštívte stránku https://zoom.us/download#client_4meeting  a stiahnite si súbor "Zoom Client for Meetings" (prvý zhora). Inštalácia je jednoduchá, ak ale budete mať akékoľvek otázky, požiadavky na technickú alebo inú pomoc, obráťte sa, prosím, na nás.
  2. nájdite stiahnutý súbor, po otvorení súboru sa automaticky spustí inštalácia
  3. program sa po nainštalovaní automaticky spustí
  4. stlačte modrú ikonku "Join a Meeting" a zadajte číslo učebne a passcode, ktoré sme vám zaslali
  5. vyplňte tiež Vaše meno a priezvisko pod ktorým ste sa prihlásili na kurz (nezadávajte, prosím, prezývky ani skratky, lektor si musí skontrolovať či sa v online miestnosti nachádzajú len klienti, ktorí sa na kurz prihlásili)
  6. aplikácia sa Vás opýta či chcete zapnúť Váš mikrofón a kameru (stlačte “Join with Video” a v ďalšom kroku "Join with Computer Audio"). Po pripojení sa v ľavom dolnom rohu nachádza ikonka mikrofónu a kamery. Ak sú ikonky prečiarknuté červenou čiarou, zvuk ani video sa od Vás neprenáša. Tiež môžete kliknúť na šípku vedľa ikonky mikrofónu alebo kamery a viete si tu zmeniť mikrofón alebo kameru, ktorá sa má použiť

Aplikáciu Zoom si, samozrejme, môžete nainštalovať aj do Vášho tabletu alebo smartfónu. Vyhľadajte aplikáciu ZOOM Cloud Meetings v App Store pre iPhone a iPad alebo v Google Play pre Android. Ak sa budete pripájať cez Váš smartfón, musíte po pripojení zvoliť vľavo dole "Call Over Internet" - bez tohto Vás lektor nebude počuť. Pre najlepší zážitok a kvalitu obrazu Vám odporúčame použiť pre pripojenie počítač, resp. notebook spolu so slúchadlami.

Tu si môžete jednoducho otestovať váš mikrofón a kameru: https://zoom.us/test

 

zoom-join-a-meeting.png
po naištalovaní stlačte Join a Meeting

 

zoom-join-a-meeting02.png
vyplňte číslo učebne, ktoré sme vám zaslali a zadajte vaše meno a priezvisko

 

zoom-join-a-meeting03.png
vyplňte passcode, ktorý sme vám zaslali

 

Pozrite si tiež rozšírený video návod aj s detailným popisom inštalácie pre PC, iOS a Andorid:

publikované: 01. 08. 2020

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.